gość
gość [21.01.18, 23:06]
Tagi: macie | tak | tez
odpowiedzi: 3

Tez tak macie?

Np. oglądacie sobie jakiś film, który wydaje wam się spoko, takie mocne 8/10 ale potem wchodzicie w komentarze/recenzje, czytacie to, zauważacie niedociągnięcia, których nie widzieliście wcześniej i jakoś przestaje wam się ten film podobać, mimo że zadne z tych niedociągnięć nie zwróciło waszej uwagi i nie zakłóciło odbioru filmu.
albo inaczej czytacie sobie jakąś historię powiedzmy o duchach czy kosmitach czy czymkolwiek innym co może nie być prawdziwe i w zależności od opinii zmieniacie swoje nastawienie, np. czytacie opinię kogoś kto linkuje artykuł, który potwierdza te historię i zaczynacie wierzyć, a gdy ktoś podlikuje przeciwny artykuł przestajecie wierzyć mimo że one oba są napisane przez 2 osoby, tak samo wiarygodne. W zależności co zobaczycie wpływa to na waszą opinię.
Ja mam tak ciągle, mam wrażenie, że nie mam własnego zdania i tylko czyjeś wpływa na moje. Choćby dwie strony miały w pewnym sensie rację (np. w związku z film science fiction) to to co pierwsze przeczytacie uznajecie za prawdę.
Jak ktoś tak ma to czy da się to jakoś wyłączyć? Strasznie mnie to drażni, np czytam fajną książke, wchodzę w opinie i nagle już mi się nie podoba, mimo ze nie przeszkadzało mi w niej nic.Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
 • gość
  (1 - 1)
  50%
  LSD [22.01.18, 01:28]
  Po prostu jesteś osobą, która łatwo podlega wpływą innych. Osobiście po przeczytaniu 2 rzeczy zwykle wyrabiam sobie swoje zdanie na podstawie tego, z czym zgadzam i niezgadzam się w obu argumentach. Jeśli zaś chodzi o jakiekolwiek informacje naukowe poparte niezbitymi dowodami, no to tutaj nie ma nawet co się zastanawiać, trzeba po prostu przyjąć do wiadomości. Jeśli martwi Cie to, że tak łatwo wpłynąć na Twoją opinię, to proponuje po obejrzeniu filmu, nie czytać komentarzy i mieć wyj*bane co banda owiec sobie myśli. A w przypadku wyrabiania własnego zdania po usłyszeniu argumentów, najlepiej jest zastanawosić się na spokojnie z czym się zgadzasz a co uwarzasz za bezużyteczne i wyciagnać od 2 stron argumentu coś wartościowego.
 • gość
  (0 - 2)
  0%
  gość [22.01.18, 04:36]
  Tylko tępe chorągiewki, kołtuny zza stodoły z parobczo folwarcznymi genami sugerują się opiniami innych. Inteligentni ludzie wyrabiają sobie zdanie na podstawie własnych obserwacji, a nie komentarzy hołoty.
 • gość
  (0 - 0)
  0%
  Głogów#zwyżka42 [26.01.18, 06:14]
  Jeżeli potrzebujesz pożyczyć dźwig osobowy, poruczam odwiedzić stronicę internetową:Poszukujemy fachowych pracobiorców
->
Opcje pytania
Inne z tej kategorii:
Sponsorowane