gość
gość [23.08.16, 21:09]
Tagi: okulary
odpowiedzi: 6

Okulary

Zawsze byłem do nich negatywnie nastawiony. Widziałem (i wciąż widzę) dobrze bez nich - bez problemu potrafię wszystko przeczytać. Mimo tego okulista powiedział po badaniu maszynką (nie ten test, gdzie czyta się literki, tylko inny, gdzie patrzy się w 'obiektyw'), że powinienem nosić okulary.
Było to 7 lat temu. Zignorowałem wtedy jego poradę bo myślałem, że jeśli zacznę nosić okulary, moje oczy przyzwyczają się do nich i rzeczywiście zacznę źle widzieć. Ludzie śmiali się z moich poglądów, ale cóż... trwałem przy swoim.
Teraz mam 22 lata, wciąż widzę dobrze. Poszedłem do okulisty (tym razem prywatnego), żeby kupić okulary antyrefleksyjne - filtrujące szkodliwe światło monitora. Przy okazji zaproponowała mi darmowe badanie wzroku. Okazało się, że mam niby wadę -0.1 i -0.3. Od razu postanowiła takie okulary mi zaproponować - z filtrem, ale nie zerówki, tylko właśnie odpowiadające mojej wadzie. Pytałem, czy moje oczy się do nich nie przyzwyczają, czy nadal dobrze będę widział bez nich. Zapewniała że tak tak, to co mówię (o przyzwyczajaniu się) to czyste głupoty.
No i ja głupi zgodziłem się - wydałem ponad 800 zł. Teraz, po kilku dniach używania ich, zdałem sobie sprawę że KURNA MIAŁEM RACJĘ. Gorzej widzę po ich ściągnięciu, ewidentnie obraz lekko mi się rozmazuje w jednym oku. Przed noszeniem okularów tego nie miałem. Moje oko z wadą -0.3 po prostu przyzwyczaiło się do okularów i bez nich rzeczywiście widzie na -0.3. Jestem zbulwersowany. A mogłem kupić zerówki... Jeśli nie wierzycie, weźcie sobie okulary znajomego i chodźcie w nich przez kilka godzin - zapewniam że po ich zdjęciu będziecie widzieć fatalnie przez jakiś czas.
Ot taka opowiastka z życia wzięta ;)Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
 • gość
  (0 - 0)
  0%
  Aga [01.11.16, 19:17]
  ponad 800 zł?! no to grubo przepłaciłeś. A to, że widzisz inaczej po zdjęciu okularów to normalne bo oczy się muszą przyzwyczaić. Trzeba było iśc do oculus www.oculus.com.pl/poradnia-okulistyczna.html tam by ci wszystko doradzili i wytłumaczyli
 • gość
  (0 - 0)
  0%
  kamarino [14.02.17, 11:49]
  Lepiej po prostu wejśc na galeriawidzenia.com i poszukać tam czegoś dla siebie :D
 • gość
  (0 - 0)
  0%
  gość [01.03.17, 06:43]
  Ja kupowałam okulary w salonie optycznym przy szpitalu http://www.drmichnowski.pl/. Nie zapłaciłam takiej sumy jak ty! A co do oka, to to się nazywa akomodacja ;) Że oko się przyzwyczaja do nowych warunków. Jak zdejmiesz i nie będziesz nosił przez kilka dni to się znowu przyzwyczai ;)
 • gość
  (0 - 0)
  0%
  małpkamiki [02.06.17, 09:09]
  koniecznie powinieneś wziąć pod uwagę ofertę od www.optyk-boutique.pl/ , szeroka gama soczewek i okularów, które również powinny być dostosowane do Twojego problemu :)
 • gość
  (0 - 0)
  0%
  okularnica [20.06.17, 10:07]
  Kamarino zamówiłam okulary z galeriawidzenia com i jestem bardzo zadowolona. Dzięki za podesłanie namiarów do nich ;)
 • gość
  (0 - 0)
  0%
  Mariusz [17.08.17, 10:22]
  Też mam okulary z galeriawidzenia com i są mega :D Zapłaciłem za nie mniej niż zapłaciłbym u optyka;) Na wakacje zamówiłem sobie przeciwsłoneczne aviatory i też nie moge złego słowa powiedzieć;)
->
Opcje pytania
Inne z tej kategorii:
Sponsorowane