Indoktrynacja dzieci w islamie, a lekcja religii katolickiej w świeckiej szkole.

Tolerancja, multikulturalizm i wszechobecna poprawność polityczna w tej jakże świeckiej (zachodniej) Europie właśnie zbiera swoje żniwo. Za kilkadziesiąt lat w Niemczech będzie więcej dzieci muzułmańskich, niż czysto niemieckich. Już jest więcej meczetów, niż kościołów, które każdego miesiąca są zamykane, bądź oddawane do użytku muzułmanom. Świeckie państwo, które na sztandarach ma tolerancję do każdej religii oprócz chrześcijańskiej nie jest w stanie obronić się przed inwazją islamu, którego wyznawcy są indoktrynowani od małego i są bardzo radykalni w swojej wierze. Czy więc zatem katolicyzm powinien mieć dogodne miejsce w państwie? Czy rzeczywiście dobrym pomysłem jest - jak to chcą lewacy - usunięcie katechezy ze szkoły w celu większej świeckości tej instytucji ?

01.10.15, 17:58

Rozszerzenie dodane przez autora pytania:

"Katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, zabarwieniem jej na pewien sposób, ale tkwi w jej istocie, w znacznej mierze stanowi jej istotę." Roman Dmowski :3

Pokaż odpowiedzi użytkownika (22) »


Najlepsza odpowiedź
 • SetsunaMeio
  (6 - 0)
  100%
  SetsunaMeio [01.10.15, 18:11]
  Uważam, że religia to przedmiot "odskocznia" wśród innych cięższych zajęć, na której uczniowie mogą sobie odpocząć i polepszyć średnią. Te zajęcia wcale nie są obowiązkowe przecież, u mnie w liceum była sytuacja, że z 10 osób (!) nie uczęszczało na tę lekcję i miało tzw. okienko.
  To raz. Dwa- to nie tylko nauka o Chrystusie i chrześcijaństwie, to także nauka o podstawowych zasadach moralnych i podwalinach europejskiej cywilizacji. Nie chcę żyć w państwie zlaicyzowanym, bo mam rozum i widzę, co dzieje się w krajach, do których doszła do władzy lewica- m.in te przypadki, o których piszesz. Wolę być nazywana ksenofobką żyjącą w Ciemnogrodzie, niż tolerować tę wrogą, agresywną religię nastawioną na ekspansję która nie tylko nie ulega żadnym ewolucjom na przestrzeni wieków, ale nie dopuszcza dialogu.

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
 • SetsunaMeio
  (2 - 0)
  100%
  SetsunaMeio [01.10.15, 18:30]
  Haha, "ręka mnie swędzi.." Ktoś powinien zrobić z tego mem.
 • goscmw
  (2 - 0)
  100%
  goscmw [01.10.15, 18:31]
  SetsunaMeio
  Haha, "ręka mnie swędzi.." Ktoś powinien zrobić z tego mem.
  Już pewnie było, bo to stare, ale dziadek idealnie w bardzo prosty sposób tłumaczy. xD
 • goscmw
  (3 - 0)
  100%
  goscmw [01.10.15, 18:34]
  Słyszałaś, że w Niemczech dwóch młodych muslimów podpaliło żywcem kobietę w ciąży, bo nie chciała dokonać aborcji? :c
 • SetsunaMeio
  (3 - 0)
  100%
  SetsunaMeio [01.10.15, 18:41]
  goscmw
  Słyszałaś, że w Niemczech dwóch młodych muslimów podpaliło żywcem kobietę w ciąży, bo nie chciała dokonać aborcji? :c

  Nie, ale wystarczą mi doniesienia z Włoch, gdzie kobiecie zgwałconej przez przybysza z Senegalu doradzono nie zgłaszać sprawy, aby nie robić "negatywnego rozgłosu" imigrantom. Takie sytuacje są nagminne. I to mnie, jako kobietę, najbardziej przeraża-to ciche przyzwolenie na gwałt. W Niemczech za publikację anty imigranckich wypowiedzi można stracić nawet prawa rodzicielskie! Polecam Ci portal na fb-" Nie dla islamizacji Europy", chociaż podejrzewam, że go bardzo dobrze znasz.
 • goscmw
  (3 - 0)
  100%
  goscmw [01.10.15, 18:44]
  Znam ten portal, słyszałem o tej sprawie. Nonsens. Takie akty są na porządku dziennym. Jedni imigranci też we Włoszech bodajże zgwałcili kierowniczkę obozu dla uchodźców. W Niemczech ciągle się w obozach tłuką, bo ktoś powiedział źle o koranie. W Szwecji działaczka lewacka, która obstawała za imigrantami ładnych parę lat temu została zgwałcona przez mur((zyna i zabita. :)
 • goscmw
  (3 - 0)
  100%
  goscmw [01.10.15, 18:45]
  https://
 • goscmw
  (2 - 0)
  100%
  goscmw [01.10.15, 18:45]
  https://
 • goscmw
  (2 - 0)
  100%
  goscmw [01.10.15, 18:46]
  Tego jest od groma.
  https://
 • SetsunaMeio
  (3 - 0)
  100%
  SetsunaMeio [01.10.15, 18:49]
  Niech no tylko dojdzie do wyborów październikowych... Rozliczymy tych zdrajców. Ten zakłamany babsztyl z podkulonym ogonem do Berlina będzie zmiatał.
  A tak btw. Zawsze wiedziałam, że Węgry i Węgrzy to nasz bratni naród, popieram ich działania i gdybym tylko mogła, to razem z innymi rozsądnymi ludzi zaproponowała Orbanowi stanowisko premiera. Szkoda, że u nas rządzący mają w głowach ziejąca pustkę.
 • goscmw
  (3 - 0)
  100%
  goscmw [01.10.15, 18:51]
  Orban rządzi tak, aby jego rodakom było lepiej. Kopacz rządzi tak, aby mieć dobre układy z Tuskiem-Brukselą, Merkel itd.
->
Opcje pytania
goscmw - inne pytania Więcej pytań »
Sponsorowane