gość
Zmartwiona [28.03.15, 16:31]
Tagi: alimenty
odpowiedzi: 2

Alimenty

Witam, mam problem dotyczący alimentów, a mianowicie tego, czy jest sens wychodzić z wnioskiem o ich podniesienie.
Sprawa jest prosta, ojciec pijak, mama, która nie potrafiła mu się przeciwstawić bo wieczne awantury i bijatyki w domu, wystąpiła z wnioskiem o alimenty, dostała po 200 zł na każde z nas oraz 70zł rodzinnego, a jest nas szóstka. Alimenty przyznane, a że "rodziciel" bez pracy, mama dostawała pieniądze od państwa, a ojciec raz do roku szedł do więzienia. Tak jest do tej pory, tyle że wszyscy z mojego rodzeństwa są już pełnoletni i utrzymują się sami. Ojciec ma kilkaset tysięcy długu. Zostałam ja, mam 19 lat zadecydowałam, że pieniądze bd za mnie odbierać mama i może nimi dysponować, tyle że chciałabym się powoli usamodzielniać. Chodzę do zawodówki a na umowie mam zawrotną sumę 162zł z groszami.
Sytuację wyjaśniłam, więc czas na pytanie. O jaką kwotę mogłabym podnieść alimenty, o ile w ogóle mogę sie o to starać?
Uczę się i mam zamiar uczyć jeszcze kilka lat, bo i maturę chcę zdać, na co w zawodówce nie mam szansy, więc przede mną jeszcze kilka ładnych lat, a dzięki tym pieniądzom żyłoby się o wiele łatwiej. Chciałabym zacząć żyć inaczej, wyprowadzić się od zapitego ojca i zabrać od niego mamę, której tyle zawdzięczam, a którą ten człowiek zwyczajnie zniszczył. Proszę o porady.Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
 • cyzxer5
  (0 - 0)
  0%
  cyzxer5 [28.03.15, 16:45]
  Jezeli dobrze rozumiem chodzi w tym momencie o alimenty tylko dla jednej osoby: Ciebie.
  Alimenty naleza sie osobie ktora nie ukonczyla jeszcze 18 lat lub do ukonczenia nauki - spelniasz kryteria otrzymywania alimentow.

  O podwyzszenie kwoty alimentacyjnej mozesz sie starac zawsze i sytuacja ekonomiczna twojego ojca nie ma nic do gadania - jezeli nie jest w stanie ich placic to zaplaci za niego fundusz alimentacyjny powiekszajac przy tym jego dlug.

  Ja na twoim miejscu bym walczyl o kwote 700-800zl miesiecznie poniewaz w trakcie rozprawy i tak dostaniesz nizsza kwote niz ta o ktora sie ubiegalas.
  Pamietaj by w pelni umotywowac powod dla ktorego zadasz podwyzszenia alimentow tj. np ogolny wzrost kosztow zycia, nowe wydatki itp.

  Gdy moja matka ubiegala sie o alimenty, sad przyznal jej... 80 polskich zlotych.
  Po kilku latach wniosla po zwiekszenie tej kwoty i otrzymala 500zl na miesiac tak wiec jest to w pelni wykonalne.

  Powodzenia ;)
 • gość
  (0 - 0)
  0%
  Zmartwiona [28.03.15, 17:06]
  Dziękuję bardzo za odpowiedź, bardzo podniosłeś mnie na duchu:) na pewno powalczę:D
->
Opcje pytania
Inne z tej kategorii:
Sponsorowane