gość
mloda mama [23.02.12, 19:11]
odpowiedzi: 1

6 miesieczne dziecko nie chce pic mleka modyf. POMOCY !!

mam 6 miesięcznego synka do tej pory jadł z cyca+ obiadki, kaszki, deserki itp. niestety od jakiegoś czasu mleka jest coraz mniej i zwyczajnie mu nie wystarcza próbuje dawać mu mleko modyfikowane ale jak tylko poczuje smak albo zapach wykręca się i zaciska usteczka . kaszkę z butelki je bardzo chętnie ale nie mleko. dawałam mu bebiko później kupiłam nan też nie smakuje, zmieniłam butelke tez nic. ratuje się tymi kaszkami i resztkami swojego mleka ale długo juz nie pociąnie. co robić ?Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
 • gość
  (22 - 0)
  100%
  Ekspert.Nestlé [27.02.12, 13:05]
  Droga Mamo, zgodnie ze schematem żywienia niemowląt, możesz zastąpić jeden posiłek mleczny w ciągu doby kaszką mleczną (np. kaszką mleczno-ryżową z truskawkami Nestlé) lub kaszką do picia (np. mleczno-ryżową z jabłkiem i marchewką Nestlé). Pozostałe posiłki mleczne powinny jednak składać się z mleka z piersi lub mleka modyfikowanego. Spróbuj stopniowo przyzwyczajać Maluszka do smaku mleka modyfikowanego. Aby nieco zmienić smak mleka modyfikowanego, możesz do niego dodać niewielką ilość kaszki ryżowej o owocowym smaku – 1 łyżeczka na 100 ml. Nie martw się, jeśli początkowo synek nie będzie wypijał całej porcji. W przypadku niektórych dzieci potrzeba nawet kilkunastu prób, nim smak nowego mleka zostanie przez nie zaakceptowany.

  Ekspert.Nestlé
  ---
  Ekspert.Nestlé, udziela porad i odpowiada na pytania związane z produktami NESTLÉ, a także kwestiami dotyczącymi żywienia. Zapraszam do dyskusji.
->
Opcje pytania
Inne z tej kategorii:
Sponsorowane