gość
Lividio [07.02.12, 16:29]
odpowiedzi: 3

Co jest najważniejsze w związku?

Każdy z Was z pewnością zastanawiał się czy według z wielu stereotypów o miłości ten o nadrzędnej roli aparycji w związku jest prawdziwy. Rozumiemy iż, każdy ma odrębne zdanie na powyższy temat, lecz jakie są tego przyczyny za chwilę się o tym przekonacie.

Wobec wokół panujących spostrzeżeń ludzi na świecie to mężczyźni są wzrokowcami i oni są tymi co bardziej zwracają na wygląd potencjalnej partnerki. Nic bardziej mylnego, ostatnie badania potwierdziły hipotezy wielu badaczy. Aż dla 90% kobiet wygląd jest najważniejszy, dla mężczyzn zaś wynik procentowy wynosił jedynie 60%.

Wyjaśnijmy jeszcze jedną kwestię, która może budzić wątpliwości. Co oznacza, że dla 90% kobiet "wygląd jest najważniejszy"?
Wyobraźmy sobie sytuację kobieta spotyka się z mężczyzną, który absolutnie nie jest jego typem marzeń pod względem urody. 90% osób płci żeńskiej nie jest w stanie zostać jego partnerką - jedynie 10% może go zaakceptować, jeżeli spodoba się jej jego charakter.

Dlaczego jednak spotykamy się z parami - piękna kobieta, nieurodziwy mężczyzna - z naszej perspektywy jej partner jest dla nas nie atrakcyjny, zaś dla niej jego wysoka aparycja nie wzbudza żadnych obiekcji. Nie przedstawiamy tutaj jednak przypadków miłości "do pieniędzy", którą można nazwać małżeństwem pięknej i bestii (w znacznej większości to mężczyzna jest "ofiarą")

Jeżeli przeglądamy różne fora internetowe możemy dojść do błędnych wniosków. Zdesperowani mężczyźni wypłakują swe smutki na forum, jednak kobiety twierdzą, że ważniejszy jest charakter. Jest to ich celowy zabieg - większość ich nie potrafi ranić.

Wnioski + dopowiedzenia:
- Brzydki mężczyzna ma znacznie gorzej od nieurodziwej kobiety
- Wymagania co do "drugiej połówki" zmniejszają się wraz z wiekiem - jeżeli masz niską aparycję szukaj dużo starszej/ego od siebie kobiety/mężczyzny.
- Wygląd jest kluczową, jak nie najważniejszą kwestią w doborze płciowym.

Przetłumaczono i streszczono na potrzeby forum.
VL


Najlepsza odpowiedź
 • gość
  (25 - 1)
  96%
  gość [07.02.12, 16:31]
  Ktoś to przeczytał, czy też przejechał w dół tego tekstu? ;D

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
 • gość
  (25 - 1)
  96%
  najlepsza gość [07.02.12, 16:31]
  Ktoś to przeczytał, czy też przejechał w dół tego tekstu? ;D
  Ktoś to przeczytał, czy też przejechał w dół tego tekstu? ;D
 • gość
  (19 - 1)
  95%
  gość [07.02.12, 16:31]
  Seks.
 • gość
  (19 - 0)
  100%
  gość [07.02.12, 16:36]
  odpowiem na pytanie z tematu : w związku najważniejsze jest zadowolenie obu osób z siebie nawzajem i zaufanie
->
Opcje pytania
Inne z tej kategorii:
Sponsorowane